Historie

klidně přestěhovat. Není to žádné velkoměsto, spíš taková větší vesnice. To aspoň tvrdí místní, kteří to musí vědět nejlépe.

MĚSTO

V Kopparbergu to žije. Můžete si třeba půjčit loďku a vypravit se na prohlídku bobřího safari. Nákupy vyřídíte v místním supermarketu a když vás přepadne hlad, dáte si pizzu v některé z místních vyhlášených pizzerií. A věřte tomu nebo ne – když se tu jako každý rok rozběhne místní trh zvaný Kôppebärsmarken, celé město se promění v jednu velkou pouť.

No a pokud přijedete do Kopparbergu jindy než během Kôppebärsmarkenu, zkuste se poptat na cestu k Stora Huset, v čestině to znamená Velký dům. Podle místní pověsti v něm straší. V hlavní budově žije úplně neškodný hodný duch, ale do levého křídla domu je vstup jen na vlastní nebezpečí! Zabydlelo se tam totiž zlé strašidlo.

Piovar

Samozřejmě v Kopparbergu můžete také navštívit pivovar, kde vyrábíme náš vyhlášený cider. Pivovar stojí už 130 let na tom samém místě. A ani do budoucna s ním nehodláme hýbat. Máme k tomu pádné důvody. Naši skvělí zaměstnanci, na které dost spoléháme, to mají do práce kousek. A taky máme v Kopparbergu nenahraditelný zdroj měkké vody. Možná právě proto je náš hruškový cider nejprodávanější na světě.